Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Üyelik Şartı Aranmaksınız Benlikitap.com dan kredi kartı (Visa, MasterCard), Teslimatta Ödeme, banka havalesi veya posta çeki ile alışveriş yapılabilir.


Benlikitap.com da Stok Durumu

Benlikitap.com stoklarında bazı ürünlerin durumuna stokları tutulmaktadır; Sitemizde Her Ürünün Yanında Ürün Tedarik (ortalama) Süreleri Belirtilmiştir.

Ancak Benlikitap.com, sattığı ürünlerin birçok sanal alışveriş siteleri gibi tamamına stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler güncellense de sipariş verilen bazı ürünler teminci kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda mücbir sebepler dogrultusunda Baskısı Tükenmesi, Yayıncının Faal Olmaması, Stogunun Tükenmesi veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya Mail İle bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Benlikitap.com siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 7-21 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir. Firma siparişi verilen tüm ürünleri tedarik etmek için tüm yolları kullanacaktır. Siparişi verilen kitaplardan bir veya birkaçı tedarik edilemediği veya baskısının tükendiği durmlarda siparişteki ürünleri veya bir kısmını iade ve iptal etme hakkına sahiptir.


Puanlarımı Nasıl Kullanabilirim?

Puanlarınız Siz Herhangi bir sipariş vermek istediginizde otomatikmen sepet altında gözükecektir. İstege Bağlı Kullanabilirsiniz


Fiyatlara KDV Dahil mi?

Sitemizdeki tüm ürünler faturalı satışa tabi olup her ürün grubuna tanımlı olan fiyat faturada belirtilmiştir.


Ürünler nasıl yerleştiriliyor?

Web sitemize ürünler çıkış tarihlerine göre yerleştirilmektedir. Dilerseniz sıralama kısmından ürün ismine göre veya fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. Sol bölümde bulunan yayınevleri veya yazarlar bölümüne tıkladığınızda ilgili yazar veya yayınevinin kitap listesini göreceksiniz. Yazar Yayınevi Listelemelerinizde İse En Başta haftalık Çok Satanlar En Başta Gözükecektir


Nasıl arama yapabilirim?

Arama yaparak bulmak istediğiniz ürüne daha kolay ulaşabilirsiniz. Aramayı kitap ismine, yazar ve isbn numarasına göre yapabilirsiniz. Bir ürünü ya da yazarı aramak için, ürün ya da yazarın tam ismini yazmanıza gerek yoktur. Örneğin: Tefsirde Semantik Metod kitabını bulmak için arama kısmına Semantik, yazmanız yeterlidir. Sistem size liderlik ile başlayan ürünlerin listesini getirecektir. Aynı arama mantığı yazar ve isbn numarası içinde geçerlidir.


Geri Ödeme Bilgisi (Ücret İadesi)

Kart İle Yapılan İadelerde İade Ücreti Karta Yansıtılır

Iade süreçleri aşağıdaki gibidir.

  • Aşağıdaki bankalara ait kredi kartları ile yapılan işlemlerin iadesi, ilgili Banka tarafından 7-14 işgünüiçerisinde kredi kartına yansıtılır.

-          Abank

-          Akbank

-          Vakıfbank

-          Finansbank

-          Aktifbank

-          KuveytTürk

-          Halkbank

-          İş Bankası

  • Yukarıdaki bankaların haricindeki bir bankanın kredi kartı ile yapılan işlemlerin iadesi, ilgili Banka tarafından 14 ila 21 işgünüiçerisinde kredi kartına yansıtılır.
  • Debit/banka kartları ile yapılan işlemlerin iadesi, ilgili Banka tarafından 20 ila 25 işgünüiçerisinde karta yansıtılır.
  • Taksitli tüm kredi kartı işlemlerinin karta geri iadesi de taksitli şekilde gerçekleştirilir.
  • İadesi gerçekleştirilen işlemin akıbeti ile ilgili detaylı bilgi kartın ait olduğu Banka’dan alınabilir.  

Nasıl sipariş verilir?

Sipariş vermeden önce bir sipariş listesi oluşturmalısınız. Bu sipariş listesiniz (Sepetiniz) adı altında toplanır. İstediğiniz ürünleri sipariş listenize eklemek için ürünün açıklama kısımlarında bulunan (sepete at) butonunu tıklayın. Sipariş listenizi görmek için sağ üst tarafta bulunan x Adet Ürün kısmına tıklamanız yeterlidir. Bu sayfadan sepetinizdeki ürünleri görebilirsiniz. Bu ürünleri sepetinizden çıkarabildiğiniz gibi, miktarlarında değişiklik de yapabilirsiniz.

 

Kapat